22 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Cumhurbaşkanının yakından ilgilendiği Göknur, caddeyi pembeyle süsledi

Tekirdağ’ının Süleymanpaşa ilçesinde yaşayan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yakından tanıdığı meme kanseri tedavisi gören Göknur Damat, gece geç saatlerinde meme kanserine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak amacıyla caddeyi pembe balonlar ve yazılarla süsledi. Sabah uyanan Tekirdağlılar caddeyi renkli bir şekilde görünce, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Caddeden geçen vatandaşlar meme kanseriyle ilgili yazıları tek tek okuyarak bilgilendi. Caddenin en başına ‘Meme Kanseri Farkındalık Sokağı’ pankartı açan Göknur, sokağın isminin değiştirilmesi talebinde bulunmuş oldu.

Ben bir kanser savaşçısıyım

Kendisinin de kanser hastası olduğunu söyleyen Göknur Damat, bütün kadınlara seslenerek, Bu sokakta bir esnafım ve kanser savaşçısıyım. Bu sokağı pembeye boyadık diyebilirim. Gece saat 5’e kadar bu işle 3-4 arkadaşla beraber yaptık kendi bütçemizle bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. 1-31 Ekim meme kanseri farkındalık ayı, ama kimse farkında değil çok fazla uzatmak istemiyorum. Sadece bizim en önemli istediğimiz, farkındalığınız olsun. Bayanlar kendinizi farkına varın. Tarama sadece bir saatinizi ama kanser tüm hayatınızı alabilir. Bunun lütfen farkında olun, dediğim gibi ben bir kanser savaşçısıyım şu anda benim de ilacım yok. Birçok dernekler var, hiçbirini yadırgamıyorum ama hiç kimse doğru düzgün çalışmıyor. Ben kendi çapımda bir şeyler yapmak istedin. Sesimi duyurmak istedim ki zaten Cumhurbaşkanına kadar sesimi duyurmuştum, zamanında ilaçları temin etmiştik. Ama bir yere kadar şu an benim de ilacım yok, ilaç istiyorum. İlaç olmayınca kansere gülümseyemiyoruz. İlaç olmayınca kanserle dans edemiyoruz. Lütfen farkındalık oluşturalım hastaglarla sosyal medyada paylaştığınız için çok teşekkür ederim ve hala devam ediyor dedi.

İlişme süresinde her an korkuyla yaşıyoruz

Göknur Damat’ın arkadaşlarından Beyhan Köroğlu, meme kanserine dikkat çekerek, Göğüs kanseri çok önemli bir şey, Kanserin iyisi kötüsü yok. Kanser hep kötü ilişme süresi diyoruz ama o ilişme süresinde her an korkuyla yaşıyoruz. Bunu yapan Göknur Damat, kendisi yıllarca kanserle savaşıyor. Kanseri yenmiş olmasına rağmen kanserle ilgili etkinlikler yapmaya başladı. Gece hiç uyumadı sabaha kadar bunlarla uğraştı ifadelerini kullandı.

Çok teşekkür ediyoruz ve destekliyoruz

Sokaktan geçen vatandaşlardan Fatma Çavuş, Şu anda gördüm, şaşırdım ben de yapanın ellerine sağlık. Çok teşekkür ediyoruz ve destekliyoruz. Tekirdağ’da ilk defa böyle bir şey görüyorum. Hatta pastaneye uğradım bilginiz var mı dedim? Onlar da aynı şekilde söyledi çok memnun olduk şeklinde konuştu.

Onlar bizim her şeyimiz

Yapılan farkındalık çalışmasıyla ilgili konuşan vatandaşlardan Ramazan Ulusoy, erkeklerin de destek vermesi gerektiğine değinerek, Güzel bir şey olmuş. Pankartların, dövizlerin ve balonların asılması dikkat çekici bir olay olmuş. İlk defa görüyorum bu caddede böyle bir şeyi. Gerçekten vatandaşın dikkatini çekeceği bir şey gündem olacağına inanıyorum. İlk gördüğümde, şaşırdım. Kanserle ilgili gördüğüm kadarıyla, onunla ilgili hoş bir şey olmuş yani artarak devam eder inşallah, meme kanserine tabi erkek olarak tabi ki eşler olarak hepsine kadınlara saygımız büyük. Onlar bizim her şeyimiz, hem annelerimiz hem kadınlarımız hem de eşlerimiz. Erkeklerin duyarlı olması gerekiyor dedi.

Başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum

Yapılan çalışmanın oldukça dikkat çekici olduğunu söyleyen İnan Ölmez, Yolda şu an gördüklerim yeteri kadar dikkatimi çektiğini düşünüyorum. Bu konuda kadınlar ilgili olarak meme kanserine dikkat çekildiğine önem verildiğine bu konuda yani insanlar olarak bu konuda daha çok dikkat çektiğini ve başarılı bir çalışma olduğunu düşünüyorum ifadelerini kullandı.

Öte yandan meme kanseri savaşçısı Göknur Damat, Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde Onkoloji ilaçlarının olmamasından dolayı, hastaların geri çevrildiğini, bunun için çalışmaların yapılmasını istediğini söyledi. Gerekli yerlere başvurduğunu, en yakın zamanda onkoloji bölümünün açılması için çalışmaların yapılacağı söyledi. 

Vedat Bayraktar – Emre Gülle
 

Kategorisine Son Eklenen Haberler

 • Göztepe arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 15:08

  Bildiği şeye geri dönme arzusu, Bayan escort’le geçirdiği haftalar ...

 • Bursa arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 22 Ocak 2018 Pazartesi 15:07

  Kafasını iki yana salladı. Kafaya aldığı darbeler tahmininden daha etkili ...

 • Bursa arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 11 Ocak 2018 Perşembe 17:00

  Duvardaki dijital saate baktı. Neredeyse bir saattir böyle sürüyormuş ...

 • Halkalı Arkadaşlık

  Eklenme Tarihi : 5 Ocak 2018 Cuma 13:57

  Emin değilim, dedi dürüst bir şekilde. Biraz oyun oynamak başka şeydi, işi ...

 • Türkiye’nin en sağlıklı suyu!

  Eklenme Tarihi : 16 Aralık 2017 Cumartesi 14:26

  Türk tüketicisini ambalajda şişelenmiş doğal kaynak suyu ile tanıştıran ...

 • Riyad'taki Suriye toplantısı ertelendi

  Eklenme Tarihi : 21 Kasım 2017 Salı 9:09

  Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yarın başlaması planlanan ...

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü